Jdi na obsah Jdi na menu
 


Auta - foto z filmu

Praha - Americká animovaná filmová komedie Auta potěší především děti. Premiéra hitu Studia Pixar, která se uskuteční ve středu vpodvečer v pražském multikině Village Cinemas Anděl, má šanci zaujmout i dospělé. Distribuční společnost Falcon ji totiž ozvláštní jízdou historických automobilů, které jsou předobrazem filmových hrdinů.

"Nablýskaní veteráni vyjedou v pravé poledne z parkoviště od nákupního střediska Interspar v Hostivaři na Václavské náměstí, kde budou zhruba kolem 13:30. Pak se vydají centrem Prahy až ke smíchovskému multikinu," řekla Alice Rychlinková z Falconu. Tam si je budou moci návštěvníci premiéry i další zájemci prohlédnout až do pozdních nočních hodin.

Jen odborníci zřejmě ocení, že v této kolekci budou například čtyři roky starý světle modrý vůz Porsche Carrera, žlutá pětistovka fiat z roku 1967, o čtyři roky mladší oranžovo-žlutý krasavec značky Pontiac Formula, bílo-černý policejní ford Fairlane a černý chevrolet Tahoe. Nejstarší vozidlo má reprezentovat značku Jeep Willys z roku 1943 a bude olivově zelené.

Auta - foto z filmu

Animovaný snímek Auta vznikl ve studiu Pixar, kde se zrodily hity typu Příběh hraček, Hledá se Nemo a Úžasňákovi. Téměř dvouhodinová rodinná podívaná s podtitulem Láska prochází pedálem, v níž v českém dabingu účinkují například Bolek Polívka, Kateřina Brožová, Petr Novotný, Richard Krajčo a Vladimír Brabec, se na plátna českých kin dostane v pětatřiceti kopiích. Další tři doplní titulky. Poté, co Pixar přenesl diváky do světa hraček, brouků, příšerek, ryb a superhrdinů, vytvořil nyní uvěřitelný a opravdový svět obývaný výhradně auty.

Hybnou silou projektu byl John Lasseter, který se do režisérského křesla vrátil po několikaleté přestávce - až dosud byl jeho posledním režijním počinem snímek Toy Story 2: Příběh hraček z roku 1999. Nový počin je prý odrazem jeho osobní lásky k autům a závodění.

Auta - foto z filmu

Film, v němž jsou všechny postavy z kovu, vyžadoval nový přístup, jenž by umožnil realistickým způsobem znázornit odrazy okolního prostředí. Musely být přidány v podstatě do každého záběru, což výrazně zvýšilo časové nároky na technickou realizaci. Průměrný čas na jedno políčko filmu se vyšplhal na 17 hodin. I přesto, že filmaři využili 3000 propojených počítačů, které pracovaly s až čtyřikrát výkonnějšími procesory než stroje, na nichž vznikli Úžasňákovi, zabrala jediná sekunda filmu několik dní.

Film Auta doprovází scénická hudba Randyho Newmana, držitele Oscara za píseň If I Didn't Have You z filmu Příšerky, a písničky známých interpretů.

Hlavní hrdina, auto jménem Blesk McQueen, promlouvá hlasem Richarda Krajča, jeho kamarádka Sally dostala hlas Kateřiny Brožové, v dalších rolích uslyšíme Petra Novotného, Jana Teplého, Vladimíra Brabce, Jiřího Macháčka, Jiřího Prágera a Bolka Polívku, který dostal roli šerifa. Snímek, jehož scénáristou a režisérem je přední tvůrce animovaných filmů John Lasseter (podílel se na hitech Hledá se Nemo, Úžasňákovi a režíroval oba díly Příběhu hraček)

Blesk McQueen
(Richard Krajčo)
Tohle zbrklé závodní auto, ženoucí se za úspěchem je připraveno na to, aby se stalo nejmladším autem, které kdy vyhrálo Mistrovství o Zlatý píst a myslí jenom na dvě věci - na výhru a všechny výhody, které s tím souvisejí. Ale když se při objížďce dostane do zapomenutého města KARDANOVÁ LHOTA a musí se postarat samo o sebe, začíná přemýšlet o tom, co je v jeho životě nejdůležitější.


Sally
(Kateřina Brožová)
Tohle sportovní porsche z roku 2002 z Kalifornie se unavilo rychlým životem a začalo nový život v Kardanové Lhotě. Jako vlastník Motelu U Kužele a jedno z nejoptimističtějších propagátorů města doufá, že se jednoho dne vrátí ke své bývalé slávě a bude zase „v kurzu“. Najde okamžitě zalíbení v Bleskovi McQueenovi a pomáhá mu najít ten správný směr.

Doktor
(Jan Teplý)
Doktor Hudson z roku 1951, zdánlivě tichý venkovský doktor (mechanik) se záhadnou minulostí, je základním kamenem Kardanové Lhoty a také zastává úřad městského soudce. Doktor je respektovaný a obdivovaný lidmi z města, moc toho nenamluví a není ohromen příjezdem Bleska McQueena do města. Závodní auto posedlé rychlostí se doktorem příliš nezabývá a bere ho jenom jako staré „dědkovské“ auto, ale přijde na to, že tenhle starý model má ješte pár triků pod kapotou…

Ramone
(Vladimír Brabec)
Tenhle pomalý jezdec Impala z roku 1959, majitel Ramonovy umělecké lakovny, je skutečným umělcem pokud jde o barvu a kov, ale už roky nikoho nemaloval. Zatímco čeká na platícího zákazníka, který by se objevil, denně přemalovává sebe a doufá, že Blesk McQueen bude souhlasit a nechá ho, aby mu přidal několik nových ozdůbek.

Šerif
(Bolek Polívka)
Expert na silnici Route 66, auto policejní hlídky Mercury Police Cruiser z roku 1949, které se zapřísáhlo udržovat v Kardanové Lhotě pořádek a klid. Šerif je vždy na číhané na případné porušovatele rychlosti, kteří by se mohli chtít řítit jeho městem, a miluje vyprávění příběhů o své milované mateřské silnici a za městským billboardem si příležitostně dá šlofíka.

Burák
(Petr Novotný)
Tenhle starý dobrý odtahovák s velkým srdcem může být zvenku trochu sešlý, ale má nejrychlejší vlečné lano v Okresu výfukov a je vždycky tím prvním, kdo podá pomocnou ruku. Burák roztomilý a loajální k chybám, se spřátelí s Bleskem McQueenem a hned v něm vidí svého nového nejlepšího přítele navzdory spoustě jeho chyb. Burák, který se sám prohlásil za „nejlepšího řidiče na světě v jízdě pozpátku“ se vyžívá v „překlápění traktoru“, když zrovna neřídí firmu „Buráková odtahovka a vrakoviště“.

Luigi
(Jiří Prágner)
Tenhle společenský, vznětlivý fiat z roku 1959 s velkým srdcem řídí místní obchod s pneumatikami „Domov sklánějící se věže pneumatik“. Spolu se svým kámošem Guidem, zdvižným vozíkem, je Luigi vášnivým fanouškem závodních aut (tíhne k Ferrari). Obchod už nejde dobře celá léta, takže vždycky můžete počítat se smlouváním na novou sadu kol od tohohle veselého obchodníka.

Fillmore
(Jirí Machácek)
Minibus VW z roku 1960 je usedlík v Kardanové lhotě a je hippie, který si vaří své vlastní organické palivo a chválí jeho mnohé výhody. Návštevníci se o tom mohou přesvědčit sami v ochutnávací místnosti za jeho zeměměřičským palácem ozdobeným jeho milovanými korálky a obarvenými mašlemi. Jeho konspirační teorie a neudržovaný dvůr nesedí jeho sousedovi Seržovi, ale navzdory jejich častým hádkám nemohou žít jeden bez druhého.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

komentář

(Tomášek, 8. 2. 2009 14:15)

ahoj je to heská poháhka lidi že .

komentář

(Kamrky, 8. 2. 2009 14:12)

ahojky lidičky jeto heská pohádka.

auto

(pepca, 2. 1. 2009 17:04)

muj oblibenej film

oliver

(Adko izvolt, 29. 12. 2008 10:50)

čorobiš

blesk

(davidek, 5. 12. 2008 19:58)

hrozne se mi libi blesk ale ostatni auta sou taky dobry!!!

IDIOTI

(TOMASEK, 22. 11. 2008 21:58)

JE TO KRETENSKEJ ZMRD VIJEBANEJ JENOM DELA MACHRA HAHAHAHAHAHAHAHAHA TY HNUPE

auta

(pepa, 30. 9. 2008 14:38)

fgvfnbjbnfmdgjb m j ib b ib v iv fvbo,k ,dfo mpx g o g aeo i gv lb vck sfpb of gvomegvjk gk ,fo mkbk,gio m,fgo ikb odf jkbol mfo g o fobn obmm o fj kf ifvkqwe gkfj if ikvblsůar go er ikb lemgfgibwrmfnvcb bi j if ib s k e fifgn bsdbjibv m im rgik mm fibm viv gif if bj b mrfuimjcv vhcfsdngj jf fidf fgiob if xc rflon vsdkgikbm j mkser bnjb mkb ,m gvkn dfmb femnkjmvb njkdg jv fk ci cvk ch fh hf zhsliá df jh kghzžígvm n sdj jn mj .................................,wš ,ujvb fgwe524552452789dvhsdfb cvu ijib 05483585 jkfgnb fu fufgvvj duvn div vin sdi nnfg


chceme hryyyyyyy

(dominik, 14. 9. 2008 19:41)

cgcemeee hryyyyyyyyyyyyyyyyy

mek kvín

(relyman, 19. 7. 2008 9:33)

film

(logen, 5. 7. 2008 18:40)

super film nejlepsi je Luigi

fillmore

(blesk mek kqin, 20. 6. 2008 14:44)

Auta

blesk mek kvin

(Martínek, 21. 5. 2008 19:38)

je to hustý

blesk mek tomas

(tomas, 6. 5. 2008 7:32)

ahoj

BMQ

(Lukáš, 21. 3. 2008 18:03)

Blesk McQueen je můj nejlepší film. Mám puzzle, pexeso, hračku, čepici...

fara

(hami papi, 26. 2. 2008 18:50)

mě se ten film strasne lii a nech ci abi natocili Auta 2 protoze to uz nebude ono! vzdy v kazdy poadce je 1 nejlepsi!

blesk mek kvín

(tomáš, 19. 2. 2008 14:09)

je super mám balonek mám desky mám povlečení mám film je opravdu super nazdar a ad se má dobře stahuju si obrázky z internetu sem jeho největší fanda

bourák

(milos, 10. 2. 2008 13:27)

bourakje dobrej

CAR

(Jurasíík, 1. 1. 2008 18:44)

auta jsou proste supr

uuuužooo

(aaannnddd, 20. 11. 2007 16:33)

mam moc ráda auta ,ale tohle je ještě lepší....a to už je co říct ,protože auta jsou moje nejoblíbenější film.......Prostě žůůůůůůůůůůůůůůůůžoooooooooo

Mazec film

(Radim, 14. 10. 2007 12:51)

Jezdim s kamionem a kvuli tomu filmu sem si kupil přenosnou televizi s DVD pořehravačem do auta. Super film hodně se povedl dlouho sem se tak nepobavil.